Diller

Üst Menu

User menu

Güncellenen-Mühendislik Fakültesinde Yaz Okulunda Açılabilecek Ders Listesi

Fakültemiz bünyesinde bulunan bölümlerde 2014-2015 Yaz Okulunda açılması ön görülen ders listesi aşağıdaki tabloda verilmiştir. Ortak derslerden açılabilecek olanlar daha sonra ilan edilecektir.

                                                       MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ YAZ OKULUNDA AÇILACAK DERSLER

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

S.NO

DERSİN KODU

DERSİN ADI

DERSİN SORUMLUSU

                  1.         

BMÜ-111

Algoritma ve Prog.-I

Yrd.Doç.Dr.İlhan AYDIN

Yrd.Doç.Dr.Taner TUNCER

                  2.         

BMÜ-103

Bilg.Bilminin Temelleri

Doç.Dr.Mehmet KARAKÖSE

                  3.         

EMÜ-102

Bilg.Müh. İçin Elk. Devr.

Prof.Dr.Yakup DEMİR

                  4.         

BMÜ-112

Algoritma ve Programlama-II

Y.Doç.Dr.A.ÇINAR

                  5.         

BMÜ-101

Bilgisayar Müh. Giriş

Prof.Dr.Erhan AKIN

                  6.         

BMÜ-241

Bilg.Bil.İçinAyrık Matematik

Doç.Dr.A.Bedri ÖZER

                  7.         

BMÜ-221

Veri Yapıları

Yrd.Doç.Dr.Ahmet ÇINAR

                  8.         

BMÜ-333

Mikro İşlemciler

Yrd.Doç.Dr.Erkan DUMAN

                  9.         

BMÜ-325

Programlama Dilleri

Yrd.Doç.Dr.Erkan DUMAN

                10.       

BMÜ-313

Biçimsel Dil. Ve Otom. Teo.

Doç.Dr.Mehmet KARAKÖSE

                11.       

BMÜ-316

Algoritma Analizi

Doç.Dr.Mehmet KARAKÖSE

                12.       

BMÜ-431

Bilgisayar Sistemleri Lab.

Doç.Dr.Bedri ÖZER

                13.       

BMÜ-421

Benzetim ve Modelleme

Yrd.Doç.Dr.Erkan DUMAN

BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ

1.      

BİM- 203

Fizikokimya

Prof.Dr.Soner ALTUNDOĞAN

2.      

BİM -206

Biyomalzemeler

Prof.Dr.Soner ALTUNDOĞAN

3.      

BİM -209

Kütle ve Enerji Denklikleri

Prof.Dr.Soner ALTUNDOĞAN

4.      

BİM- 303

Biyoakışkan Mekaniği 

Doç.Dr.M.Şaban TANYILDIZI

5.      

BİM- 408

Doku Mühendisliği

Yrd.Doç.Dr.Nazmi GÜR

6.      

BİM- 420

Gıda Biyoteknolojisi

Yrd.Doç.Dr.Aykut TOPDEMİR

7.      

BİM -401

Proses-Tasarımı-I

Yrd.Doç.Dr.Mehmet KALENDER

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

 

Ders açılmayacak.

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

              1.         

EEM-101

EEM’ne Giriş

Yrd.Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

              2.         

EEM-103

EEM’nin Temelleri-1

Prof.Dr. Yakup DEMİR

              3.         

BMÜ-117

Algoritma ve Programlama

Yrd.Doç.Dr. Turgay KAYA

              4.         

EEM-102

EEM’nin Temelleri -2

Prof.Dr. Yakup DEMİR

              5.         

EEM-255

Elektromanyetik Alanlar-1

Yrd.Doç.Dr. Ayhan AKBAL

              6.         

EEM-257

Devre Teorisi

Prof.Dr. Yakup DEMİR

              7.         

EEM-223

Ölçme

Prof.Dr. Hasan KÜRÜM

              8.         

EEM-232

Mesleki İngilizce

Yrd.Doç.Dr. Hasan GÜLER

              9.         

EEM-226

Elektromanyetik Alanlar 2

Prof.Dr. Hasan KÜRÜM

            10.       

EEM-236

Devre Analizi

Doç.Dr. Arif GÜLTEN

            11.       

EEM-242

Analog Elektronik-1

Yrd.Doç.Dr. Fikret ATA

            12.       

EEM-240

Elektromekanik Enerji Dönüşümü

Yrd.Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

            13.       

EEM-303

Elektrik Makinaları-1

Yrd.Doç.Dr. Ahmet ORHAN

            14.       

EEM-304

Elektrik Makinaları-2

Yrd.Doç.Dr. Ahmet ORHAN

            15.       

EEM-305

Güç Sistemleri-1

Doç.Dr. Muhsin T. GENÇOĞLU

            16.       

EEM-306

Güç Sistemleri-2

Doç.Dr. Muhsin T. GENÇOĞLU

            17.       

EEM-308

Güç Elektroniği

Prof.Dr. Hasan KÜRÜM

            18.       

EEM-313

Sinyaller ve Sistemler

Doç.Dr. Arif GÜLTEN

            19.       

EEM-314

Analog Haberleşme

Yrd.Doç.Dr. Ayhan AKBAL

            20.       

EEM-315

Analog Elektronik-2

Yrd.Doç.Dr. Hasan GÜLER

            21.       

EEM-333

Otomatik Kontrol-1

Doç.Dr. Arif GÜLTEN

            22.       

EEM-337

Elektrik Makinaları

Yrd.Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

            23.       

EEM-335

Mantık Devreleri

Doç.Dr. Mustafa TÜRK

            24.       

EEM-344

EEM'nde Bilg.Analiz

Yrd.Doç.Dr. Ayhan AKBAL

            25.       

EEM-358

Mikroişlemciler

Yrd.Doç.Dr. Turgay KAYA

            26.       

EEM-400

Yüksek Gerilim Tekniği

Doç.Dr. Muhsin T. GENÇOĞLU

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

              1.         

JMÜ-142

Mühendislik Jeolojisi

Yrd.Doç.Dr.Mehmet ALTUNBEY

              2.         

İMÜ-152

Mekanik (Statik)

Doç.Dr.Muhammet KARATON

              3.         

İMÜ-173

Bilg. Dest. Teknik Resim

Yrd.Doç.Dr.Mehmet KARATAŞ

              4.         

İMÜ-212

Yapı Statiği-I

Prof.Dr.Zülfü Çınar ULUCAN

              5.         

İMÜ-212

Yapı Statiği-I

Yrd.Doç.Dr.Mehmet KARATAŞ

              6.         

İMÜ-251

Mekanik (Dinamik)

Doç.Dr.Muhammet KARATON

              7.         

İMÜ-253

Mukavemet-I

Yrd.Doç.Dr.Erkut SAYIN

              8.         

İMÜ-254

Mukavemet-II

Yrd.Doç.Dr.Erkut SAYIN

              9.         

İMÜ-313

Yapı Statiği-II

Prof.Dr.Zülfü Çınar ULUCAN

            10.       

İMÜ-313

Yapı Statiği-II

Yrd.Doç.Dr.Mehmet KARATAŞ

            11.       

İMÜ-321

Akışkanlar Mekaniği

Doç.Dr.Mualla ÖZTÜRK

            12.       

İMÜ-322

Hidrolik

Prof.Dr.Ahmet BAYLAR

            13.       

İMÜ-322

Hidrolik

Doç.Dr.Mualla ÖZTÜRK

            14.       

İMÜ-372

Betonarme-I

Prof.Dr.Zülfü Çınar ULUCAN

            15.       

İMÜ-422

Deprem Mühendisliği

Prof.Dr.Zülfü Çınar ULUCAN

            16.       

İMÜ-447

Beton Yollar

Doç.Dr.Taner ALATAŞ

            17.       

İMÜ-471

Betonarme-II ve Tasarım

Prof.Dr.Zülfü Çınar ULUCAN

JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

              1.         

JMÜ-223

Mineraloji

Yrd.Doç.Dr. Bünyamin AKGÜL

              2.         

JMÜ 230

Jeolojik Çizim

Yrd.Doç.Dr. Muharrem AKGÜL

              3.         

JMÜ 305

Sedimantoloji 

Doç.Dr.Calibe KOÇ TAŞGIN

              4.         

JMÜ-344

Jeomekanik

Doç.Dr.Zülfü GÜROCAK

              5.         

JMÜ-388

Kaya ve Zemin Mekaniği İlkeleri

Doç.Dr.Zülfü GÜROCAK

              6.         

JMÜ 384

Maden Jeolojisi

Prof.Dr.Ahmet ŞAŞMAZ

              7.         

JMÜ 405

Jeolojik Tasarım

Yrd.Doç.Dr. Muharrem AKGÜL

              8.         

JMÜ-446

Mühendislik  Jeolojisi

Doç.Dr.Zülfü GÜROCAK

              9.         

JMÜ-440

Maden Arama ve Değerlendirme Yönt.

Yrd.Doç.Dr.Mehmet ALTUNBEY

            10.       

JMÜ-432

Maden Yat.Değerlendirme

Yrd.Doç.Dr.Mehmet ALTUNBEY

            11.       

JMÜ 443

Hidrojeoloji

Prof.Dr.Bahattin ÇETİNDAĞ

KİMYA MÜHENDİSLİĞİ

              1.         

KMÜ-210

Akışkanlar Mekaniği

Doç.Dr.Filiz KAR

              2.         

KMÜ-203

Kütle ve Enerji Denklikleri

Yrd.Doç.Dr.Neslihan DURANAY

              3.         

KMÜ-321

Isı Transferi

Prof.Dr.Fethi KAMIŞLI

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

              1.         

MMÜ-152

Bilg.Ders. ve Teknik R.

Doç.Dr.Nihat TOSUN

              2.         

MMÜ-132

Statik

Yrd.Doç.Dr.Mustafa GÜR

              3.         

MMÜ-206

Sayısal Analiz

Prof.Dr.İhsan DAĞTEKİN

              4.         

MMÜ-233

Mukavemet-I

Doç.Dr.Mete Onur KAMAN

              5.         

MMÜ-234

Mukavemet-II

DOÇ.Dr.Mete Onur KAMAN

              6.         

MMÜ-231

Dinamik

Yrd.Doç.Dr.Mustafa GÜR

              7.         

MMÜ-351

Makine Elemanları-I

Doç.Dr.Cihan ÖZEL

              8.         

MMÜ-352

Makine Elemanları-II

Doç.Dr.Cihan ÖZEL

              9.         

MMÜ-317

Akışkanlar Mekaniği-I

Doç.Dr.Nevin ÇELİK

            10.       

MMÜ-318

Akışkanlar Mekaniği-II

Doç.Dr.Nevin ÇELİK

            11.       

MMÜ-351

Makine Elemanları-I

Doç.Dr.Haşim PIHTILI

            12.       

MMÜ-352

Makine Elemanları-II

Doç.Dr.Haşim PIHTILI

            13.       

MMÜ-312

Isı Transferi

Doç.Dr.Figen BALO

            14.       

MMÜ-463

Hid.ve Pnömatik Sis

Doç.Dr.Nevin ÇELİK

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ

 

Ders açılmayacak.

METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ

 

Ders açılmayacak.

 

Türkçe